Angelika online


Přehrávač filmu se otevře v novém okně

Stáhnout film online
Angelika
45%
Hodnocení ČSFD.cz

Odkaz na film

572

Angelika

V klášterní škole vzdělaná Angelika, mladá a krásná provinční šlechtična je „prodána“ svým chudým otcem, jako manželka hraběti de Peyrac. Právě tak, jak velmi je Peyrac bohatý a vážený v celém kraji Toulouse, je i odporný a kulhavý a Angelika je půvabná. Přes obtížné počátky jejich vztahu Joffrey de Peyrac svou inteligencí, humorem a silou charakteru zvítězí a získá  Angeličino srdce.
Jejich společný život by mohl být pohádkou, kdyby nebylo Angeličina tajemství, které ji bude stát vše. Jako mladičká dívka náhodně vyslechla rozhovor skupiny šlechticů diskutujících o spiknutí proti králi. Později, když si spiklenci uvědomí, že byla Angelika svědkem jejich vražedných plánů, rozhodnou se jí navždy zbavit.
Angelika je však chráněna láskou, mocí a bohatstvím hraběte de Peyrac. Zmocnit se jí znamená nejprve odstranit z cesty jejího muže. Peyrac je mučen, odsouzen a upálen v Place de Gresves.
Po smrti Peyraca, zbavená titulů i majetku, zapuzena nejbližšími a ještě pronásledována muži, kteří se jí chtějí zbavit, Angelika touží po ukončení vlastního života. Ale nezbytnost zajistit své dvě děti ji drží při životě. Pro ně bude žít. A pro ně bude hledat sílu k boji, aby pomstila Peyraca. Bez ohledu na cenu své pomsty a jen proto, aby zůstala věrná lásce, kterou sdíleli.
Angelika bude znovu psát příběh svého života od okamžiku, kdy byla mladou a nevinnou šlechtickou dívkou rozdrcenou okolnostmi, až do doby, kdy se stala ženou, která se odmítá odevzdat nespravedlnosti a vůli těch, kteří učinili noční můru z jejich pohádky .
Její zbraň: ONA sama.
Její armáda: žebráci, zloději a prostitutky, kteří nalezli útočiště ve Dvoře zázraků – spodina společnosti, se kterými bude sdílet jejich osud, kteří ji přijmou mezi sebe a jednoho dne ji nazvou svojí Markýzou.
Její jediný protivník: král Francie Ludvík XIV.
Její cíl: najít cestu ze Dvora zázraků  až na královský dvůr do Versailles, aby se stala favoritkou krále a uhasila tam svou žízeň po pomstě.

Tip na film  Vlk z Wall Street

Dobrodružný / Romantický

Francie / Belgie / Česko / Rakousko, 2013, 113 min