Turbo online


Přehrávač filmu se otevře v novém okně

Stáhnout film online
Turbo
62%
Hodnocení ČSFD.cz

Odkaz na film

300

Turbo

Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout“ za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném“ rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech“, má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.
Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce“ s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta.

  • Tradiční rodinný „animák“ z produkce studia DreamWorks se zaměřil na šnečí svět, který je pro obyčejného šnečka Turba příliš těsný. Sní velký sen – být ten nejrychlejší závodník široko daleko, a tak denně trénuje a „zrychluje“ na metrové dráze. Když se však náhodou střetne s motorem sportovního auta, nezvratně se změní. Získává superschopnost, kdy se po ulicích může prohánět až třísetkilometrovou rychlostí. Přes peripetii v závodech šneků v místním nákupním centru na něj čeká největší výzva – postavit se skutečným autům v závodu Indy 500. Snímek Turbo, debut režiséra Davida Sorena, je určen opravdu pro celou rodinu, kdy v příjemné animaci sledujeme příběh velkého snílka a jeho splněného snu.(Febiofest)
  • Obyčejný zahradní hlemýžď se díky nešťastné náhodě stane neobyčejným, tím nejrychlejším šnekem na světě. Ale k čemu je taková vlastnost, když jí nelze plně využít? Hlemýžď se tedy rozhodne stát se závodníkem okruhu Indianapolis 500.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Tipy na podobné filmy