Rec 2 online


Přehrávač filmu se otevře v novém okně

Stáhnout film online
Rec 2
71%
Hodnocení ČSFD.cz

Odkaz na film

222

Rec 2

Adrenalinový nářez plný hrůzy a násilí! Po nečekaném hitu Rec, přichází pokračování, které si s předchozím dílem rozhodně nezadá! Do karanténou izolovaného domu, plného krvelačných bestií, vstupuje zvláštní jednotka, která má vše vyčistit a posbírat vzorky pro výzkum. Uvnitř ale čeká krvavé peklo, z nějž není úniku!

  • Snímek REC se stal nečekaným překvapením roku 2007 nejen v domácím Španělsku, ale také na řadě festivalů a náleží mezi klíčové tituly renesance evropského hororu. Kritici mu přisoudili stejný význam na proměně žánru, jaký před lety přinesl nízkorozpočtový snímek Záhada Blair Witch (1999). S ním REC spojovaly užití ruční kamery a důraz na maximální věrohodnost dialogů i chování aktérů. Netrvalo dlouho a objevil se nejen americký remake Karanténa (2008), ale také módní vlna laciných hororů točených na malé digitální kamery, která například díky absurdní marketingové masáži vynesla k výšinám i průměrný amatérský příspěvek Paranormal Activity (2007). Po dvou letech se tvůrčí duo za španělským zázrakem vrátilo ke svému vlastnímu konceptu. Druhý díl přímo navazuje na konec předchozího – do karanténou izolovaného bytového domu plného krvežíznivých bestií tentokrát vstupuje speciální jednotka s úkolem vše vyčistit a posbírat vzorky pro výzkum. Tato prostinká premisa otevírá strhující frenetickou jízdu vypjaté hrůzy, excesivního násilí a adrenalinové akce. REC 2 představuje jeden z nejpovedenějších sequelů v oblasti hororu, který plně zachovává vše, co fungovalo v předchozím filmu a rozehraný prostor využívá k invenčním formálním hrátkám, které umocňují intenzivní atmosféru díla. První a druhý REC si nejen díky jistým podobnostem v příbězích vysloužily nadšené přirovnání ke dvojici Vetřelec (1979) a Vetřelci (1986).(Festival otrlého diváka)
  • Po strašlivých událostech, kdy bylo neznámým virem nakaženo několik lidí z panelového domu, je dovnitř vpuštěna zásahová jednotka, která se má postarat o zbytek událostí. V uzamčeném obyčejném domě se schyluje k pořádné akci, ve které budou proti sobě stát policisté a krvelační zombíci. Kde se vůbec objevil záhadný virus, který dělá z lidí nestvůry?(.killer.)
  • Po úspechu filmu [Rec] sa Jaume Balagueró a Paco Plaza rozhodli napísať jeho pokračovanie. Len pred chvíľou úrady zablokovali istú budovu spolu so 40 ľuďmi vo vnútri. Chaos bol kráľ, pretože nikto nevedel čo sa deje. Zamestnanci G.E.O. vstúpili do budovy cez jeden byt, aby zistili, čo sa deje. Museli ale tušiť, že vstup do budovy môže byť to posledné, čo urobia…

Horor / Thriller

Španělsko, 2009, 85 min

Tipy na podobné filmy