Démon online


Přehrávač filmu se otevře v novém okně

Stáhnout film online
Démon
61%
Hodnocení ČSFD.cz

Odkaz na film

263

Démon

Piotr, přezdívaný „Krajta“, si bere svou lásku Žanetu na polorozbořené venkovské usedlosti, kterou jim věnoval tchán. Svatební veselka s mnoha hosty, pitím, hudbou a tancem se ale proměňuje v noční můru, neboť Piotrovo chování se v průběhu noci stává stále bizarnějším a děsivějším. Nepovedená oslava nového začátku mladého páru se mění v duchařský horor, který navazuje na starou židovskou folklorní legendu o dybbukovi: duši zemřelého, který ‒ nesprávně pohřben ‒ posedne živou bytost. Piotr totiž našel na pozemku pozůstatky lidského těla a nezvaným hostem na jeho svatbě je teď židovská dívka, která postupně ovládá jeho tělo a mysl.

  • Typická polská svatba. Bílé košile, rozpálené tváře, smích, tanec, poplácávání po zádech i pomlouvání za zády. A především vodka, kterou pijí jak žízniví milovníci zábavy, tak ti, kdo se považují za abstinenty. Ženich Petr přijel z Anglie, a když se v průběhu oslavy začne chovat divně, zpočátku se zdá, že je to vinou alkoholu a prohraného boje cizince s místní pohostinností. Důvod jeho chování je však jiný: vstoupil do něho dybuk, duch židovské dívky jménem Hana, jejíž kosti zakopané v zemi Petr náhodou našel. Teď se podivně svíjí a odříkává monology v jidiš. Část hostů se pokouší situaci zvládnout, jiní se bez okolků dál baví. Film se mění v cosi mezi nadpřirozeným hororem a groteskní komedií.(Kino na hranici)
  • Tragicky krátkou filmografii polského talentu Marcina Wrona uzavřela působivá a zábavná thrillerová moralita kritizující polské buranství, xenofobii a ignorování minulosti. Vše se odehrává na venkovské veselce, kterou kromě opilství výrazně naruší i duch židovské dívky, jenž posedne ženicha-cizince.

Thriller / Mysteriózní / Horor

Polsko / Izrael, 2015, 94 min

Tipy na podobné filmy