Online filmy zdarma


Zrození šampióna


Přehrávač filmu se otevře v novém okně

Stáhnout film online
Zrození šampióna
81%
Hodnocení ČSFD.cz

Odkaz na film

104

Zrození šampióna

Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodině moc neví. A o fotbalu ještě míň. Bezprizorný teenager zná především ulice a sídliště Memphisu. Dobře situovaná Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock) si svět, v němž se Michael pohybuje, neumí představit. Přesto Michael najde domov, když se ti dva setkají. A Touhyovi cosi stejně převratného: Dalšího milovaného syna a bratra. Tento skutečný příběh o rodině a Michaelově vzestupu k pozici fotbalové hvězdy vás okouzlí směsí sportovní akce i dojemných emocí. Staňte se svědky pozoruhodné cesty mladíka, který byl ve výběru amerických univerzit v prvním kole draftován do NFL a stal se vítězem ještě dříve, než vůbec vstoupil na hřiště.

  • Dojemný snímek podle románu Michaela Lewise THE BLIND SIDE: EVOLUTION OF A GAME je inspirován skutečnými osudy nadměrně narostlého a nevzdělaného černošského chlapce Michaela Ohera. Ten, ačkoli pochází z rozvrácené rodiny, se díky vzdělávacímu programu dostane na prestižní sportovní školu, kde mu setkání s droboučkým spolužákem pomůže najít nejen novou rodinu, ale také sám sebe – svou postavu promění z handicapu v přednost a prosadí se jako hvězda amerického fotbalu. Klíčovou roli Michaelovy adoptivní matky si zahrála Sandra Bullock, samotného hlavního hrdinu pak Quinton Aaron.(curfew77)
  • Skutočný príbeh o chudobnom, vzrastovo priveľkom, nevzdelanom a mladom afro-americkom chlapcovi bez domova a bez rodiny, Michaelovi Oherovi, ktorého prichýli rodina Touhyovcov. Táto zámožná a milujúca rodina, v popredí s obetavou matkou bez predsudkov, Leigh Anne Touhy (Sandra Bullock), mu pomôže prekonať strasti jeho neľahkého života a naplniť jeho potenciál výborného hráča amerického futbalu…

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2009, 123 min