Polednice online


Přehrávač filmu se otevře v novém okně

Stáhnout film online
Polednice
52%
Hodnocení ČSFD.cz

Odkaz na film

586

Polednice

Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství?

  • Polednice vypráví příběh matky samoživitelky (Aňa Geislerová), která se ocitne v nelehké životní situaci. S malou dcerou se po letech vrací do rodné vesnice svého muže, kde se pokouší začít nový život. Přestože se setkává s vlídným přijetím sousedů, stále se nedokáže zbavit strachu a frustrace a provází ji trauma osamělosti. Psychicky zdeptaná a vyčerpaná žena si uvědomuje, že pro lepší budoucnost musí uzavřít svou minulost a zbavit se prokletí, které ji obklopuje. Vizuálně uhrančivý snímek předkládá zdánlivě obyčejný příběh odehrávající se v atmosféře letního dusna, který balancuje na hranici skutečnosti a fantazie a pracuje s mysteriózními prvky.(Kino na hranici)
  • Eliška se s dcerkou Karolínkou uprostřed neobvykle teplého léta stěhuje do manželovy rodné vesničky. Jejich návrat provází tajemství, které, zdá se, znají všichni kromě Karolínky. Vedro začíná být k nevydržení, napětí roste a holčička začíná tušit, že je něco v nepořádku. Máma ale na otázky odpovídá čím dál méně a více se u toho zlobí. Přízraky útočí a je jedno, zda jsou skutečné, nebo ne. Boj s nimi je náročný a s nejistým výsledkem. Celovečerní debut Jiřího Sádka je atmosférickým hororem i psychologickým dramatem. Zručně si pohrává s pouze tušeným zlem, které se nám dlouho schovává na samém okraji zorného pole. Hranice mezi světem nočních můr a realitou všedního dne je ve filmu stejně rozechvělá jako vzduch nad rozžhaveným asfaltem. V hlavních rolích excelují Anna Geislerová a Daniela Kolářová, jejíž postava místní podivínky Anežky Mrázové sugestivně ztělesňuje vše, čeho jsme se kdy báli při čtení Erbenovy Polednice.

Horor / Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2016, 85 min

Tipy na podobné filmy