Marguerite online


Přehrávač filmu se otevře v novém okně

Stáhnout film online
Marguerite
69%
Hodnocení ČSFD.cz

Odkaz na film

1198

Marguerite

Paříž dvacátých let. Marguerite Dumont je zámožná žena, milovnice hudby a opery. Už celé roky pravidelně zpívá pro své hosty. Jenže zpívá zoufale falešně a nikdo jí nikdy neřekl pravdu. Vše se zkomplikuje, když se rozhodne zazpívat před skutečným publikem, v pařížské Opeře.

  • Paříž dvacátých let dvacátého století. Marguerite Dumont je bohatá milovnice hudby a opery. Již několik let pořádá pěvecké večírky, kde zpívá kruhu svých stálých hostů. Marguerite zpívá žalostně falešně, jenže nikdo jí to nikdy neřekl. Její manžel a blízcí ji nechávají žít v bludu. Vše se komplikuje ve chvíli, kdy se rozhodne, že vystoupí na veřejnosti, před skutečným publikem v Opeře.(Festival francouzského filmu)
  • Paríž, dvadsiate roky. Marguerite Dumont je bohatá žena, milovníčka hudby a opery. Už celé roky pravidelne spieva pro svojich hostí. Spieva hrozne falošne, ale nikto jej nikdy nepovedal pravdu. Všetko sa skomplikuje, keď sa rozhodne zaspievať pred skutočným publikom, v parížskej Opere.(ASFK)
  • Príbeh je voľne inšpirovaný životom Američanky Florence Foster Jenkins, opernej speváčky známej ako „kráľovná rámusu“, ktorá sa v štyridsiatych rokoch minulého storočia preslávila svojím príšerným hlasom. Uznávaný francúzsky režisér Xavier Giannoli situoval svoju výpravnú kostýmovú drámu o vášni, ktorá je postavená na jednej veľkej lži, do Paríža dvadsiatych rokov. Marguerite Dumont je zámožná žena, milovníčka hudby a opery. Už celé roky pravidelne spieva pre svojich hostí. Spieva zúfalo falošne, ale nikto jej nikdy nepovedal pravdu. Jej manžel a blízki ju nechávali žiť v ilúziách. Všetko sa skomplikuje, keď si Marguerite vezme do hlavy, že zaspieva pred skutočným publikom, v parížskej opere.

Komedie / Drama

Francie / Česko / Belgie, 2015, 127 min

Scénář:

Xavier Giannoli, Marcia Romano

Tip na film  Jménem krále

Scénografie:

Martin Kurel