Online filmy zdarma


Lovec trolů


Přehrávač filmu se otevře v novém okně

Stáhnout film online
Lovec trolů
66%
Hodnocení ČSFD.cz

Odkaz na film

121

Lovec trolů

Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry.

  • 13. října 2008 obdržela společnost Filmkameratene AS anonymní zásilku s dvěma pevnými disky, obsahující 283 minut záběrů. Toto je nahrubo sestříhaný materiál, v němž sledujeme studenty Johannu, Kalleho a Thomase, jak natáčejí reportáž o pytlákovi medvědů. Sledují ho na noční výpravě a zjišťují, že Hans pracuje pro vládu jako lovec pohádkových bytostí – TROLŮ. A také, že v pohádkách nebylo všechno tak úplně pravda!(Fr)
  • Trojice filmařů z univerzity se vydává po stopách podivného pytláka medvědů. Během svého pátrání narazí na podezřelého muže. Podaří se jim s ním navázat bližší kontakt a během společné výpravy se na vlastní kůži přesvědčí, že norské pohádky o obrovských zlých trolech nejsou tak úplně vymyšlené. Pytlák je totiž ve skutečnosti lovec trolů najatý tajnou vládní organizací. Něco děsivého z norských lesů se totiž vymklo kontrole.(Ruuzha)
  • Skupina norských studentů se vydává vyšetřit tajemná úmrtí medvědů někde na severu. Při svém putování však naráží na takzvaného lovce trollů a vyšetřování se rázem mění v honbu za tímto polomytickým stvořením. Vláda sice jejich existenci držela pod pokličkou, ale teď se svět konečně dozví pravdu.(M.U.M)
  • Trojice studentů vyráží do norských hor točit dokument o lovcích medvědů. Studenti dostanou tip na podivného chlápka, kterého ostatní považují za pytláka. Podaří se jim zjistit, že žije v nedalekém kempu v karavanu. Odmítne s nimi mluvit, a tak se ho rozhodnou na jedné z jeho nočních vyjížděk sledovat. Jaké překvapení je však čeká, když zjistí, že podivný vousáč po nocích loví něco mnohem nebezpečnějšího než jsou medvědi…

Komedie / Drama / Fantasy / Horor

Norsko, 2010, 103 min