Let online


Přehrávač filmu se otevře v novém okně

Stáhnout film online
Let
75%
Hodnocení ČSFD.cz

Odkaz na film

198

Let

Kapitán Whip Whitaker (Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem.

  • Denzel Washington si ve filmu zahraje pilota porouchaného letadla, který dokáže úspěšně přistát a zachrání tak stovku životů na palubě. Zatímco svět jej oslavuje jako pravého amerického hrdinu, vyšetřování ukáže, že noc předtím vydatně kalil a do kabiny letadla zasedl pod vlivem alkoholu a drog.(Cervenak)
  • Je bežný deň, ktorý predpovedá príjemný a ničím nerušený let, obzvlášť keď pilotuje kapitán Whip Whitaker (Danzel Washington). Za tie roky pilotovania sa naučil majstrovskej technike lietania a pustiť sa hoci aj na dlhšiu trasu je preňho už rutinou. Všetko vyzerá ako obvykle, pasažieri sú spokojní, letušky usmievavé, piloti pripravení vzlietnuť, no problém sa predsa nájde. A nie jeden, ale rovno dva. Kapitán je totiž pod vplyvom alkoholu a lietadlo, ktoré dlhší čas neprešlo technickou kontrolou, vo svojom zariadení ukrýva vážne nedostatky. Let bude zanedlho pripomínať hororový scenár. Neohrozený kapitán Whip vďaka svojím manévrovacím schopnostiam zachráni veľkú časť posádky, no po páde príde vypočúvanie a vyšetrovanie prípadu zrútenia lietadla. Dokáže sa kapitán obhájiť pred komisiou, i keď je alkoholik a narkoman?
Tip na film  Paranormal Activity: Prokletí

Drama / Thriller

USA, 2012, 132 min