Koza online


Přehrávač filmu se otevře v novém okně

Stáhnout film online
Koza
58%
Hodnocení ČSFD.cz

Odkaz na film

2043

Koza

Bývalý olympionik, boxer Peter Baláž, přezdívaný Koza, žije se svou partnerkou Mišou v ghettu sociálně vyloučených. Miša nečekaně otěhotní a je rozhodnuta nechat si dítě vzít. Nutí Kozu, aby sehnal peníze na potrat. Koza, který už delší dobu netrénuje, se rozhodne vstoupit opět do ringu, ale nechce vydělat na potrat – chce získat peníze na to, aby Míšu přesvědčil, že si dalšího potomka mohou dovolit. Koza se tak vydává se svým manažerem na „turné“, ve kterém však nejde o vítězství, ale o to, kolik úderů dokáže Koza vydržet. Ve filmu hraje sám sebe nejen Peter Baláž, účastník olympiády v Atlantě, ale také jeho trenér Ján Franek, který boxoval na olympiádě v Moskvě.

  • Peter „Koza“ Baláž kdysi boxoval na olympiádě. Dnes žije v romském ghettu východoevropského střihu. Když jeho přítelkyně Miša zjistí, že je těhotná, Koza se raduje – rád by měl potomka. Miša už ale jednu dceru má a teď chce jít na potrat. Koza musí sehnat peníze a jedinou šancí je, že se po letech vrátí do ringu. Vyráží proto na úmornou zápasovou šňůru spolu se svým manažerem Zvonkem, který myslí spíš na sebe než na úspěch či zdraví naivního Kozy. Film je výjimečný uvěřitelnými výkony neherců, kdy kromě Kozy se tu objeví třeba olympionik Ján Franek. Scénář se obejde bez sociálních stereotypů a k příběhu ladí i dlouhé záběry na nehostinnou zimní krajinu, v níž se hrdinové rvou o své místo na slunci.(MFF Karlovy Vary)
  • Na pomezí hrané a dokumentární tvorby osciluje film vycházející z osudů olympijského boxerského reprezentanta Petera Baláže, přezdívaného Kozena. Tvůrcům nejde o pohled do temných zákoutí světa sportu, ale o zachycení marného boje v aréně na samém sociálním dně. Děje se tak bez přítomnosti těžkopádného patosu.(Letní filmová škola)
  • Cesta bývalého olympijského boxera za jeho poslednou prehrou.
    Bývalý olympionik, boxer Peter Baláž, prezývaný Koza, býva so svojou družkou Mišou v gete pre sociálne prípady. Žijú zo dňa na deň a stále sú bez peňazí. Miša nečakane otehotnie a je rozhodnutá nechať si dieťa vziať. Núti Kozu, aby zohnal peniaze na potrat. Koza, ktorý už dlhšie netrénuje, sa rozhodne opäť vstúpiť do ringu, aby zarobil a zmenil Mišine rozhodnutie. So svojim manažérom Zvonkom sa vydávajú na „turné“, v ktorom nejde o víťazstvá, ale o to, koľko úderov dokáže Koza zvládnuť.
    Vo filme vystupuje Peter Baláž, účastník OH v Atlante, a v úlohe trénera Ján Franek, účastník OH v Moskve.(ASFK)
  • Pred 20 rokmi reprezentoval Slovensko na olympiáde v Atlante. Dnes žije Peter Baláž, prezývaný Koza, so svojou ženou Mišou a ich dieťaťom na hranici chudoby. Miša nečakane otehotnie a chce si dať dieťa vziať. Koza ju od toho odhovára. A tak sa starnúci olympijský boxer na invalidnom dôchodku po rokoch bez tréningov rozhodne vyraziť za vidinou zárobku na cestu – za svojou poslednou prehrou. S manažérom Zvonkom sa vydávajú na „turné“ naprieč Európou, v ktorom nejde o víťazstvá, ale o to, koľko úderov dokáže Koza zvládnuť. V úlohe Kozovho trénera sa predstavil bronzový medailista z olympijských hier v Moskve Ján Franek.
Tip na film  Sweet Home

Drama / Road movie

Slovensko / Česko, 2015, 75 min