Ip Man online


Přehrávač filmu se otevře v novém okně

Stáhnout film online
Ip Man
86%
Hodnocení ČSFD.cz

Odkaz na film

3566

Ip Man

Čína, rok 1935. Kluby bojových umění v městě Foshan nabírají na popularitě a Ip Man (DONNIE YEN) je nezpochybnitelným vládcem umění wing chun, čím dál populárnější verze kung fu. Klidný život jeho rodiny a přátel však převrátí vzhůru nohama japonská invaze. Poté, co odmítne učit okupační vojáky svému umění, je přinucen bojovat o své vlastní přežití v sérii výzev, jež vyvrcholí soubojem na život a na smrt s nejlepším japonským bojovníkem.

  • Ve filmu sledujeme život reálné historické postavy Yip Mana, mistra bojového umění Wing Chun, v časovém horizontu před a v období japonské okupace Číny. Snímek nabízí velkou porci bojových scén.(karry)
  • Film o staré škole bojových umění Wing chun a jeho mistru Yip Manovi, který byl před druhou světovou válkou ve svém oboru legendou. Akční historická biografie slavného učitele ještě slavnějšího Bruce Lee.(Tomasso001)
  • Příběh slavného mistra, u kterého studoval i Bruce Lee. Polo-biografické mapování části života slavného mistra bojových umění, který jako první začal šířit v Číně wing chun.(HOODY)
  • Ip Man je mladý majster kung fu, ktorý bojuje štýlom wing chung. V meste bojových umení Fuoshan je najlepší, ale neprijíma žiadnych žiakov, ani nevyučuje. Situácia sa obracia, keď vypukne vojna a japonská armáda obsadí Čínu. Do Fuoshanu prichádza generál Sanpo, ktorý sám ovláda japonské bojové umenie a tunajším majstrom poskytne možnosť zaobstarať jedlo: musia si ho však vybojovať proti Sanpovým vojakom…

Akční / Drama / Životopisný / Historický

Hong Kong / Čína, 2008, 106 min

Tipy na podobné filmy